bizarrebase.pl

bizarrebase.pl

turystyka dziedzictwa kulturowego

turystyka dziedzictwa kulturowego

5 rzeczy do rozważenia przy zakupie spektyw

Zakresu plamienie jest kawałek must-have sprzętu do działań, takich jak badania dalekobieżnego przyrody i obserwacji ptaków, nadzoru, astronomii początkujących, malownicze obserwacji i długoogniskowych. Podobny do lornetki, ważne jest, aby rozważyć różne wzory i standardy optyczne. Zakresy są idealne do oglądania odległych obiektów jak ptaki, które nie mogą być podziwiane, jak również ze standardowym lornetkę. Lornetki są bardziej skuteczne w przypadku bliskich-up sytuacjach. teleskopy astronomiczne daje najmocniejszy opcji, ale te rzadko są praktycznym rozwiązaniem dla zwiedzania on-the-go.

Poniżej przedstawiamy kilka punktów do rozważenia, jeśli chodzi o poszukiwanie najbardziej praktycznym lunety:

Powiększenie

Kompaktowy teleskop jak lunety jest zaprojektowany aby zaoferować oglądania naziemnej. Pracują w sytuacjach wymagających bardziej rozbudowane ustawienia powiększenia w porównaniu do zwykłego lornetkę. Lunety często obejmują szeroki zakres powiększenia w regionie x 25 x 250. Większość z zakresy są wyposażone w pojedynczy okular zoom lub wymiennej stałej okularu. Gdy szukając daleko obiektu, zacznij od ustawienia małym powiększeniu (x 25) i zwiększają w wysokim ustawieniem gdy obiekt zostanie zauważony. Większość z nich dysponuje 60 mm obiektywem, aby upewnić się wystarczająco dużo światła są zbierane.

jakości szkła

High-end Lunety zawiera soczewki wykonane z wyjątkowo niskiej dyspersji (ED) lub wysokiej gęstości (HD) szkła. Znaczący jest inna zauważył z jasnością obrazu i jasności przy porównywaniu z najlepszymi soczewki lunety do tych, przy użyciu standardowego szkła. Ta różnica w jakości jest bardziej zauważalne przy wysokich ustawieniach energetycznych o warunkach oglądania słabego oświetlenia.

Światło zdolność gromadzenia

– autor artykułu