bizarrebase.pl

bizarrebase.pl

turystyka historyczna

turystyka historyczna

Późniejszych skutków powodzi

Powódź jest naturalnym występującym katastrofy, które są nieuniknione; jest to przelewanie się wody na ziemi. Istnieje wiele czynników, które powodują powódź obejmować obejmuje burz, połamane zapór, powolne wody odpływowej, tsunami , huragany i podwodne erupcje wulkaniczne.

Woda odgrywa ważną rolę w życiu ludzi. W rzeczywistości, ludzkie ciało dorosłego mężczyzny wynosi około 60% wody, podczas gdy w 55% dorosłych kobiet. Al powierzchni naszej ziemi jest pokryta oceanem, dzięki czemu jest jedyną znaną planetą w Układzie Słonecznym, aby móc wspierać życie. Ale gdy przychodzi czas, że te wody narasta do niebezpiecznego stat i powoduje powódź, powodują wiele problemów i szkód dla naszego życia.

Wpływ powodzi na siebie i otoczenie są podzielone na trzy kategorie:

Długotrwałe skutki / efekty pierwotne

• Fizyczne Obrażenia powodzi – To może być bardzo masywne. Zakresy te z rozbitych mostów, utraconych i uszkodzonych samochodów i innych pojazdów, uszkodzonych budynków, przebite lub łamane systemów kanalizacyjnych, złamane lub pęknięte dróg i szkody w kanałach i innego rodzaju struktur i infrastruktury.

• Straty – Jest to kolejny bardzo zgubny wpływ powodzi we wspólnocie jest zagubiony i śmierć ludzi i zwierząt. Te zwierzęta gospodarskie mogą zawierać drobiu i chlewni. Szkody w roślinach są również dotkliwe. Jeśli sytuacja jest ciężka, może również wystąpić epidemie i inne choroby.

Efekty wtórne

• Zanieczyszczenie wody – Kiedy sieć wodociągowa jest dotknięte przez powódź, może wystąpić zanieczyszczenie wód brudnych do instalacji wodnej. Skutkuje to brakiem wodociągowej na obszarze zagrożonym. Czyste dostaw wody pitnej staje się bardzo skąpe.

• Uprawy i żywnościowej Niedobór – kiedy strajki powodziowego i obszaru, zwierząt gospodarskich i uprawy tej dziedzinie jest znacznie ograniczona, a zatem powoduje niedobór dostaw żywności otrzymanej z głodu.

– autor artykułu